Turaidas muzejs

Muzeji kuri noteikti ir jāapmeklē
User avatar
Muitnieks
Biedrs
Atbildes: 1265
Pievienojies: 03 Dec 2016 23:24
Reputation: 178
Atrašanās vieta: Kurland

Turaidas muzejs

Atbildētby Muitnieks » 08 Sep 2018 21:48

Labvakar! Antikwar tiek apspriesta Turaidas muzeja monētu ekspozīcija.
Vakar biju ar dēlu Turaidas apmeklējuma, viss jau forši kādu laiku nebiju bijis... bet, kad saku skatīt eksponātus kaut ka palika, sajūta, ka mani (mūs) uzskata par muļķiem...
Bez komentāriem ielikšu 2 bildes, ierakstiet komentāra, kas Jums tur šķiet dīvains vai varbūt tik es redzu savādāk? Tā jau citādi viss loti skaisti daba, iekārtojums nu bet par tam monētām brrr....
Turaidas_monētas.png
Monetu_apraksts_25_3_60.png

Pusmarka, marka...es gar zemi! Un pārējais arī dēlī!
Hmm.,a mošķa monētas no cita stenda, bet apraksts no cita ??? Neticas, ka tā var batonus spraust!
скажите спасибо, что хоть не копии.
А то в некоторых музеях нет оригинальных монет.
Daa,bogataja u nas istorija!!!!!!!
Pavisam piemirsu visam sākumā vajadzēja iesākt šādi. Es tiešām nekādā ziņā nevēlos nevienu aizskart, muzejā ir ļoti jauks un pozitīvs personāls. nav pretenziju nedz pret muzeja vadību, nedz muzeja inventāru. Skaista daba, ēkas utt utt.
1 - Bet, kad jautāju meitenei ( darbiniecei konkrētajā zālē ) vai tiešām ir tā kā aprakstīts viņa godīgi atzina ka kompozīcija ir relatīvi jauna, ko veidojis "x" kas tur, un tiešam es nekādā ziņā neuzspiežu ka personālam ir jāpārzina muzeja inventārs, btw.
2 - Kad pirku biļeti, njā biļete, es saprotu ka ISIC visā pasaulē ir atzīta un respektēta studentu karte un ka gandrīz visā Eiropā muzejos ir milzu atlaides, pat par velti dažos, un jā arī es to savulaik biju to piedzīvojis:) bet nu man priekšā rindā stāvošās divas, pubertātes uzplaukumā esošās jaunietes no mūsu austrumu kaimiņzemes par ieeju samaksā pa 3 EUR no savām pinnēm apņemtām galviņām. Es jau kā īstens latvju bāleliņš kam naudas kā spaļi samaksāju 6 EUR, kā pieaudzis tēvainis. Par laimi, mazajam nevajag biļetenu.
Bet nu jā... par tēmu, pērkot biļeti skatlogā ir skaistas grāmatiņas par Turaidu, par Turaidas depozītu, palūdzu apskatīt, nu jā, kā bērnu gados, mana interese krīt uz bildītēm, nu kaudzēm monētu, klipiņu utt, pat zelta dukāts :) nopriecājos, ka nu apskatīšu šos dzīvē h**** smērē..
3 - Es pat neiedziļināšos mūžīgā jautājumā, kur vai kā, vai kāpēc vai kamdēļ man kā parastam mirstīgam šis depozīts NAV jāredz un kur tad viņš ir nozumēts, vai melnajās kastēs? Vai kjunker izsolēs???? Kāds man mietpilsoņa labums no tā ko nevar apskatīt??? Kam valstij tādu vēsturi?
там в музее под стеклом была куча монет каторые они у одного несчастного отжали так эта куча с каждым годом все меньше и меньше становится
google ir bilde mitoloģiskai Rīgas kaluma mārkai, kā reiz 1516 gada kopkalums, KUR viņa ir ekspozīcijā, vai pārdevās kādā vācu izsolē? ekspozīcijā zem nr.13 nu nekādi neredzu šādu monētu kā nu ko tu runāt, kur ir pusmārkas utt???
Priekš tiem depozītiem, kuri viņiem bijuši, varēja jau skaistākas monētas izlikt apskatei. Šīs visas, tādas pusdzīvas. Tad vēl arī tas stiprinājuma veids, tāds visai primitīvs. Varēja jau tad arī ar skavotāju pieskavot tās klāt pie apskates stenda.
Tāda sajūta, ka monētas un monētu apraksts nav no vienas vitrīnas? Ja tomēr no vienas vitrīnas, tad viss apraksts ir salaists dēlī!
No vienas vitrīnas, tur jau tā jautrība, augšēja stāvā ir vēl viens stends ar 2 monētām Sigismunda ortu un kaut kāds koronācijas dālderis, par tam abām monētām māc lielas šaubas par to ka oriģināli. :labs:
Vai_originali_25_1_60.png

Bildītes pārkopējot maz ko var saprast, tā ka aplūkojiet antikwar tēmu pie monētām Turaidas muzejs?
Jums nav tiesību apskatīt pielikumus šajā tēmā.

User avatar
Eurotek
Biedrs
Atbildes: 2134
Pievienojies: 06 Mar 2017 16:36
Reputation: 154
Atrašanās vieta: Kurland Hochburg

Turaidas muzejs

Atbildētby Eurotek » 08 Sep 2018 22:32

Ne pa velti mēļo,ka racēji zina vēsturi labāk,nekā arheologi utt :priecigs:
Bikstu bakstu-ņi*ujā,čamdu čamdu-o jā!

User avatar
rusij77
Biedrs
Atbildes: 540
Pievienojies: 21 Feb 2017 16:52
Reputation: 379

Turaidas muzejs

Atbildētby rusij77 » 14 Sep 2018 21:53

Pāris gadus atpakaļ tur atsevišķā namiņā bija izstādītas monētas, ko viens no "melnajiem" bija atradis WW I pozicijās un pārdevis muzejam, tur monētas bija oriģināli, pats redzēju, diez vai vēl ir pašlaik apskatāmas?

User avatar
Eurotek
Biedrs
Atbildes: 2134
Pievienojies: 06 Mar 2017 16:36
Reputation: 154
Atrašanās vieta: Kurland Hochburg

Turaidas muzejs

Atbildētby Eurotek » 14 Sep 2018 22:26

Švaki vai.Tagad jau modē visu norakt pieliekajamā,lai tauta entos gadus pēta vienu un to pašu.
Bikstu bakstu-ņi*ujā,čamdu čamdu-o jā!

User avatar
asot
Biedrs
Atbildes: 276
Pievienojies: 18 Apr 2017 15:27
Reputation: 17

Turaidas muzejs

Atbildētby asot » 24 Sep 2018 12:53

Vienkārši!
Tā ir obligātā kļūda. :shmiga: :trakais: :fak:
Ja nopietni,tad tāda ir arī izglītības sistēma dažās jomās-trīs,četrus gadus māca un tā arī ne ko neiemāca.
Gan jau kāds atceras,kā skolā ar sengrieķu mitoloģiju baroja brr. :daa:


Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesi