Citam mežs sasalis,citam.....

Pašu bildētas smukbildītes
User avatar
Muitnieks
Biedrs
Atbildes: 1265
Pievienojies: 03 Dec 2016 23:24
Reputation: 178
Atrašanās vieta: Kurland

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Muitnieks » 11 Feb 2018 10:17

Labrīt! Oficiālā statistika šeit nelīdz, jo saņem info no muitas pārvaldes a muitas pārvalde savukārt apkopo info no elektroniskajās sistēmās reģistrētā. Visa koksne iet zem Kombinētās nomenklatūras 44.grupas. Preci klasificē 8 cipari, tranzīta deklarācijās uzrāda 6 ciparus, tātad atlasot info no elektroniskajām sistēmām praktiski nav iespējams notiekt vai tā ir papīrmalka vai kas cits. Garais pats atlasīji otrā vietā Igaunija. Priekš kam Igaunijai mūsu koki, tas viss ir tranzīts. Protams statistika neaprobežojas tikai ar info no muitas pārvaldes, bet apkopo arī citus datus, tā veidojot kopējo ainu. Bet kravām, kas tiek nosūtītas un saņemtas ES robežās pārvadājot ar kuģiem statistiks ir greiza, jo deklarācijās, ko kuģu aģenti iesniedz atbildīgajiem dienestiem attiecībā uz koksni dokumentos (bil of loading) uzrāda tikai kubikmetrus, tur nav Kombinētās nomenklatūras kodu. Šie kuģu aģentu iesniegtie dokumenti kalpo, kā tranzīta deklarācijas. Uz Angliju ved ļoti daudz finieri, gan mūsu saražoto, gan no Krievijas, ved gan ar autotransportu, gan kuģiem. Tomēr finieris jau ir ar lielu pievienoto vērtību. 90 gadu sākumā, kad sākās šitas kapitālisms, ko diemžēl nekādi nevar nosaukt par kapitālismu, veda apaļkokus naturāli, tad attapās un uzlika apaļkokiem izvedmuitu. Sākās masvieda zāģēšana, jo žāģmateriāliem izvedmuitas nebija. Vēl tagad Kurzemē, nezinu par Vidzemi, stāv pamestie gateri pie kuriem var apskatīt milzīgus barhānus ar skaidām. Līdz 2004.gada 1.maijam visām precēm, kuras izveda no Latvijas vai ieveda Latvijā, vai kuras šķērsoja Latviju tranzītā bija jānoformē muitas deklarācija a tagad ES preces, ko apgroza ES labākajā gadījumā tiek izrakstīta pavadzīme. Ir tranzīta kontroles sistēma, modernizēta? Preces no trešajām valstīm Krievijas, Baltkrievijas u.t.t. nāk pa dzelzceļu, autoceļiem uz ostām. Visās ostās ir brīvās zonas un tranzīta deklarācijas tiek noslēgtas brīvajās zonās ievedot. Ostās krauj kuģos un iesniedz atbildīgajām iestādēm arī muitai kuģu manifestus. Galvenais, lai atskaitēs sakrīt kilogrami, tonnas un viss kārtībā? Kāda te nafig statistika? :zongle:

User avatar
Pinus
Jauniņais
Atbildes: 52
Pievienojies: 18 Dec 2017 19:22
Reputation: 8
Atrašanās vieta: Vanema

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Pinus » 11 Feb 2018 18:06

Es gan nesaprotu, šīs tēmas sakarā, kāda šķirba, uz kurieni koksni eksportējam vairāk, uz Zviedriju vai Angliju..
Ja runājam par zviedriem, tad tieši viņi ir ieinteresēti, lai cērtam pēc iespējas mazāk, jo esam konkurenti viņu kokiem. Šajā sakarā arī no viņu puses aug kājas visām tam zaļajām idejām par koku sapūdēšanu mežā utml.

User avatar
Muitnieks
Biedrs
Atbildes: 1265
Pievienojies: 03 Dec 2016 23:24
Reputation: 178
Atrašanās vieta: Kurland

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Muitnieks » 11 Feb 2018 23:18

Labvakar! Pinus nedomāju, ka zviedri ir ieinteresēti, lai mazāk izcērtam, tieši otrādi viņi savus mežus pietaupa un pērk pa lēto mūsējos, domā tā ir pūdēšanas prakse? Bija vēsturesklubā ar niku Mednieks no Latvijas mežiem, tad es ar viņu diskutēju par šo un to, bet viņu par labu darbu iecēla priekšniekos un šis vairs nerādās, tipa ko ar durakiem muti velti dzesināt? :daa:

User avatar
vadix
Biedrs
Atbildes: 326
Pievienojies: 10 Dec 2016 16:54
Reputation: 61
Atrašanās vieta: Cēsis

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby vadix » 12 Feb 2018 09:37

Arī zviedri zāģē un ne maz,vnk tur sabiedrība ir daudz izglītotaka šajā jomā, tur jau no bērnības skolās māca un izglīto par mežu un tā resursiem un ko tad tie trakie zviedri no mums pa lēto pērk papmalku, šķeldu,tur ir ražotnes, kurām ar savām iekšējām izejvielām ir par maz un tā mūsu cena ir laba,lai viņi pirktu no mums,
uz Lielbritāniju eksportē gatavo produkciju dēļus,otrā vietā ir Ēģipte, lai cik tas neticami izklausās,trešā vieta Nīderlandē, kas tiek saražoti tepat
tāpat arī mums ir ļoti labs finieris, kura ražošana beidzamajos gados ir spēcīgi attīstījusies

User avatar
Pinus
Jauniņais
Atbildes: 52
Pievienojies: 18 Dec 2017 19:22
Reputation: 8
Atrašanās vieta: Vanema

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Pinus » 12 Feb 2018 10:36

Ja viņi var iepirkt lētāku koksni, tas ir vienkārši bizness. Kokus mežā nevar sataupīt, tā nav nafta vai akmeņogles. Laikā nenocērtot, tieši pretēji- tie iet mazumā.

User avatar
Eurotek
Biedrs
Atbildes: 2134
Pievienojies: 06 Mar 2017 16:36
Reputation: 154
Atrašanās vieta: Kurland Hochburg

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Eurotek » 13 Feb 2018 18:52

Starp citu,esmu pamanījis,ka zāģējot pamežus,Valsts mežos visādas prasības-jāsaudzē ozoli,vienalga cik liels,kaut metru garš,mitrāji,puķes,eko grupas utt,bet privātie-kādus ozolus un kļavas,visu pa tīro nost,lai nauda ripo :hmz: Bet tā jau viņu pašu darīšana,katrs domā savādāk,ko,kā,kāpēc un kamdēļ.
Bikstu bakstu-ņi*ujā,čamdu čamdu-o jā!

User avatar
007
Biedrs
Atbildes: 2379
Pievienojies: 29 Nov 2016 17:15
Reputation: 122
Contact:

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby 007 » 13 Feb 2018 19:17

..jauka diskusija..
,,visvairāk piekrītu Muitnieka teiktajam..ir nenormāla leiputrija mums...nenormāla..
..par LV me'\ziem..miskastes kantoris..sitiet mani šaujiet savas domas nemainīšu..ir tā...kur tā nauda paliek???ceļu uzbliež uz nekurieni..atbrauc kontrole,,saborē kontrolurbumus..neesot pēc gejueiropas standartiem..rok visu nost..taisa pa jaunu...mums pat šosejas netaisa tik kvalitatīvi,kā meža ceļus..
..Par zāģēšanu..cik ir priedei zāģēšanas vecums,lai būtu materiāls?>>>bliež nost audzēs ,kur uz celma ir ap 30...kur loģika????Koks nav rudzi,kas katru gadu pļaujams..
..kad satiksi,,tad iepazīsi..

User avatar
Eurotek
Biedrs
Atbildes: 2134
Pievienojies: 06 Mar 2017 16:36
Reputation: 154
Atrašanās vieta: Kurland Hochburg

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Eurotek » 13 Feb 2018 19:26

Arī fakts :lasu:
Bikstu bakstu-ņi*ujā,čamdu čamdu-o jā!

User avatar
Pinus
Jauniņais
Atbildes: 52
Pievienojies: 18 Dec 2017 19:22
Reputation: 8
Atrašanās vieta: Vanema

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Pinus » 14 Feb 2018 09:56

Kad kautkur būvē ceļus, tiltus nekvalitatīvi, tad slikti. Tagad slikti, ja LVM ceļus būvē kvalitatīvi...
Diezgan dīvaini. Man tieši liekas, ka tas būtu apsveicami, un beidzot kautkas pareizi darīts. Ja reiz būvē, tad būvē kārtīgi, kas kalpos vēl nākamai paaudzei, ne tikai šodienas vajadzībām kautko uz ātro uzķepina un pēc tam nākamajā reizē jābūvē atkal.
Par priedes ciršanu pirms laika- tendencioza demagoģija. Mežizstrāde tiek diezgan stingri kontrolēta, un kautkāda ciršana neatbilstoši pastāvošajiem likumiem ir diezgan nereāla. (protams, ar atsevišķiem izņēmumiem)

User avatar
007
Biedrs
Atbildes: 2379
Pievienojies: 29 Nov 2016 17:15
Reputation: 122
Contact:

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby 007 » 14 Feb 2018 12:45

..šo visu aizstāvēs tie,kam ir sakars ar valsts mežiem,vai arī tie,kas pelna,un strādā koku biznesā..
,,par ceļu kvalitāti???varu pastāstīt..
..valsts meži ..smilšu pamats ,,sena stiga..jātaisa ceļš,,izgrebj smilti ,aizved prom..atved tādu pašu no netālā karjera..saber ...tad atved un uzber granti .un viss bumbās..redz tā smilts laikam bija no cita gadsimta,un nederēja..tiem ceļiem nav noslogojuma,lai izšķiestu valsts naudu..to visu var darīt vienkāršāk.un lētāk..
..mans Tētis visu mūžu nostrādāja par mežsargu..arī slavēja šito iestādi..tagad jau sen skeptiski izsakās uz to bezsaimnieciskumu,kas tur notiek.
..kad satiksi,,tad iepazīsi..

User avatar
Pinus
Jauniņais
Atbildes: 52
Pievienojies: 18 Dec 2017 19:22
Reputation: 8
Atrašanās vieta: Vanema

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Pinus » 14 Feb 2018 13:10

Es nestrādāju LVM un nekad neesmu strādajis.
Par būvniecības niansēm neiedziļināšos. No malas bieži vien daudz kas liekas nesaprotami utml., tāpēc ceļu būves jautājumus es atstātu ceļu būvētajiem.. Es esmu mežkopis un varu spriest par mežsaimnieciskajiem jautajumiem.
Bet, redzot gala produktu- kārtīgu ceļu, man nekādi iebildumi nav. Cik smiltis aizvestas, kādas atvestas.. drosvien ir arī dažādi izsaimniekošanas gadījumi utml. Kā jebkurā tautsaimniecības nozarē un organizācijā. Neviena nav ideāla un visur var atrast lietas, kuras varētu būt darāmas labāk. Ja vienā vietā varbūt ir kāda kļūda tad 100 citās viss kārtībā. Bet runājot plašākā mērogā, labu ceļu būve nav nekas nosodāms.
Man arī ir ļoti daudz lietas, kas Latvijas mežsaimniecībā nepatīk un ko gribētu redzēt pavisam citādi. Bet, ne jau tamlīdzīgi skaļi saukļi par mežu iznīcināšanu utml.

User avatar
007
Biedrs
Atbildes: 2379
Pievienojies: 29 Nov 2016 17:15
Reputation: 122
Contact:

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby 007 » 14 Feb 2018 14:05

Pinus
..neuztver šo visu personīgi...bet..patreiz ir tā..kā bija 30tajos gados,,,kad LV mežu zemes pārklāja krūmāji,nevis meži..JO zāģēja jaunsaimnieki uz vella paraušanu,,jo vajadzēja naudu attīstībai,un tas viss gāja valsts labā..,to visu starp citu ir stāstījis mans Vectēvs,,,kurš arī kā mans Tēvs visu mūžu bija mezšargs..Toreiz vajadzības bija mazas,,zirgu pirkt lauksaimniecības agregātus.strādāja,,maksāja nodokļus..Latvija zēla un plauka..tagad blll viss iet uz peļņu sabvā kabatā,,tik maza valsts..un tik daudz miljonāru..zagļu banda..to naudu ko valsts kasēdod LVM vajadzētu pareizināt ar 2,,un ieskaaitīt....LORDI dzīvo zili-zaļi..
..kad satiksi,,tad iepazīsi..

User avatar
Pinus
Jauniņais
Atbildes: 52
Pievienojies: 18 Dec 2017 19:22
Reputation: 8
Atrašanās vieta: Vanema

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Pinus » 14 Feb 2018 14:35

Privātīpašnieki varbūt arī izcērt savus mežus vairāk, kā varētu. Bet, manuprāt, tas arī normāli- tas ir viņu īpašums un lai dara ko grib. Lielākoties, tie arī ir bijušās lauksaimniecības zemes. Valsts meži netiek pārcirsti, un tur "pa lielam" nekas briesmīgs nenotiek. Tas, kur paliek peļņa, tas jau cits jautājums.

User avatar
Eurotek
Biedrs
Atbildes: 2134
Pievienojies: 06 Mar 2017 16:36
Reputation: 154
Atrašanās vieta: Kurland Hochburg

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Eurotek » 14 Feb 2018 20:38

Kas zina,kā tik nav bijis,tajās aizvestajās smiltīs? :hmz: :depozit:
Bikstu bakstu-ņi*ujā,čamdu čamdu-o jā!

User avatar
Pinus
Jauniņais
Atbildes: 52
Pievienojies: 18 Dec 2017 19:22
Reputation: 8
Atrašanās vieta: Vanema

Citam mežs sasalis,citam.....

Atbildētby Pinus » 14 Feb 2018 20:54

Nupat biju uz kīno, "Zāģeri". Riktīgi skarbais galbals! :) Par Eurotek kolēģiem.. :)


Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesi