Laukakmeņu mūrēšana- mana pieredze.

Būvējam, remontējam un dalamies pieredzē
User avatar
KurmisV
Biedrs
Atbildes: 198
Pievienojies: 23 Dec 2016 13:57
Reputation: 28

Laukakmeņu mūrēšana- mana pieredze.

Atbildētby KurmisV » 19 Jan 2018 22:16

Šovasar arī nedaudz ar to padarbojos.
Smalkie celtnieki bija ielikuši švakus pamatus,pamatu atabiņš aizpeldēja,jumts nošķiebās.
Tā kā apjoms mazs ķēros klāt pats.
Ar domkratu pacēlu jumtu,nojaucu stabiņu,ielēju jaunue pamatus.Uzmūrēju 2 stabiņus un ar namdara palīdzību pagarināju lapeni par 1 sekciju.
Žēl ka bilžu maz
Jums nav tiesību apskatīt pielikumus šajā tēmā.

User avatar
KurmisV
Biedrs
Atbildes: 198
Pievienojies: 23 Dec 2016 13:57
Reputation: 28

Laukakmeņu mūrēšana- mana pieredze.

Atbildētby KurmisV » 19 Jan 2018 22:19

Interesantākais bija piemērotu akmeņu atlase,saskaldīšana vajadzīgajos izmēros,un protams arī mūrēšana.

User avatar
007
Biedrs
Atbildes: 2379
Pievienojies: 29 Nov 2016 17:15
Reputation: 122
Contact:

Laukakmeņu mūrēšana- mana pieredze.

Atbildētby 007 » 19 Jan 2018 23:18

..skaisti..
..ir čakars..esmu ar kādu gabaliņu akmeņu pamūrējis..bet man nervi netur..baksties,pielāgo.. :vabo:
..kad satiksi,,tad iepazīsi..

User avatar
Gollums
Biedrs
Atbildes: 1231
Pievienojies: 29 Nov 2016 15:56
Reputation: 121
Atrašanās vieta: Ragana

Laukakmeņu mūrēšana- mana pieredze.

Atbildētby Gollums » 20 Jan 2018 17:18

Kā veicās ar skaldīšanu?
Savā laikā,kolhozā bija viens večuks ,ap 80 gadiem,akmeņu mūrnieks - mūrēja vienam biezajam mājas cokolu no akmeņiem.Sanāca tikt klāt palūrēties kā notiek skaldīšana.Pat diezgan dūšīgus ķirbuļus viņš plēsa bez lielas piepūles - pagrozīja,pagrozīja un tad blaukš un plīsa.Man skaidroja,ka katram akmenim var redzēt,kur tas plīsīs.Es ar izmēģinājos,bezmaz stundu dauzīju tos akmeņus - dažšš ar pārplīsa,tik ne tā kā vajag.Pārējiem tik dzirksteles lēca un nekā.... :nirdz:
Gollums Sprīdīša draugs.

User avatar
007
Biedrs
Atbildes: 2379
Pievienojies: 29 Nov 2016 17:15
Reputation: 122
Contact:

Laukakmeņu mūrēšana- mana pieredze.

Atbildētby 007 » 20 Jan 2018 17:30

..varu pastāstīt..ir tāds Gunārs,,kurš ..savulaik muižiņu riktēja pie Viešūra ezera Vestienā..tagad jau tas nav viņa..pārdeva..
,,bett..tur mūrēja apdari no plēstiem akmeņiem..bija vīrs nu krietni gados,kas visu to ļembastu koriģēja..tēsa..plēsa ..mācija večus kā pareizi likt akmeni mūrī..
..,,es tur toreiz pa ūdens un kanalizācijas rorēm isos..bij moments..laikam Gunča kaut ko ar naudām nebij sariktējis.,,tas vīrs pateica..es rīt esmu citur..Gunča saka....protams..ej..ir citi...nepagāja 10.dienas..šis atkal klāt...parunājām..Gunārs personīgi aicinājis..jo..nu nav vairs labu meistaru šajā jomā..
..kad satiksi,,tad iepazīsi..

User avatar
007
Biedrs
Atbildes: 2379
Pievienojies: 29 Nov 2016 17:15
Reputation: 122
Contact:

Laukakmeņu mūrēšana- mana pieredze.

Atbildētby 007 » 21 Jan 2018 12:59

..uii..aizmirsu piebilst..tas Gunārs ir tas,kuram iebraucot Rīgā,krastmalā dzirnavas ir,,bet negriežās..
..kad satiksi,,tad iepazīsi..


Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesi