Jautājumi par metālmeklēšanu

Viss par metālmeklēšanas hobiju
User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 31 Dec 2016 00:02

Nē nav jābūt norādei, ja esmu īpašnieks un pienāku tev klāt savā īpašumā, varu lūgt tev to pamest(šeit atkal ir pierādīšanas variants, jo iespējams savai stigai jau esi pāri un patiesīpā pats jau esi kaimiņa īpašumā) nu tad ja vienoties nespējat, piemēram tev tur daudz sudraba palicis ko rakt :D tad var aicināt likumu sargus palīgā, lai izšķir strīdu, bet tas pašos ekstrēmākos gadījumos. Nu tāda ir mana sapratne par šo jautājumu. Bet ieiet kāda privātīpašumā man neviens sākotnēji nevar liegt.
Pēdējo reizi labojis Rukets 31 Dec 2016 00:07, labots 1 reizi.
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby EuGarais » 31 Dec 2016 00:06

Tak skaidri gaiši rakstīts:

(4)...meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir norobežot attiecīgo teritoriju ar pārskatāmiem brīdinājuma uzrakstiem.

(6) Ierobežojums uzturēties un brīvi pārvietoties mežā ir spēkā tikai tad, ja izpildīta šā panta ceturtajā daļā noteiktā prasība.


Eju karināt savam mežam "pārskatāmus brīdinājuma uzrakstus" :D

Attēls
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔

User avatar
Gollums
Biedrs
Atbildes: 1231
Pievienojies: 29 Nov 2016 15:56
Reputation: 121
Atrašanās vieta: Ragana

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Gollums » 31 Dec 2016 10:55

Viss ir pareizi - mēs esam pieraduši dzīvot kā dzīvojām padomijā,kad ,,vsjo prenadležit narodu,,.Ruket - iziet cauri manam mežam Tu varēsi,bet odziņu noraut gan Tev neļaušu - NEPATĪK MAN TAS UN VISSSSSSSSSSS !!!! - likums to nosaka un tā oga pieder man !!Āmen !!Un pie mežiem jābūt ,sevišķi pie iebraucamajiem ceļiem tajā ,ir jābūt norādēm par privātīpašumu,tāpat kā valsts mežos.Un man gribas,lai tās ogas un sēnes tur sapūst dabiski,nevis tiek Tev - neatkarīgi no tā vai Tu paņemsi vienu vai tonnu - tāda ir mana vēlme manā īpašumā.Tāpat tas ir arī ar pļavām,kur rokam - ja es negribu,ka Tu tur staigā,man Tev nekas nav jāpaskaidro - negribu un viss.Man tepat kaimiņos,īpašniekam lieli lauki,pazīstami esam jau no kolhoza laikiem,bet rakt neļauj - nepatīk un visss.Un iepūt - viņa īpašums.Man paziņa Vācijā,kaut kādos dziļos laukos,apstājās ceļa malā,ielīda aiz grāvja krūmā pačurāt,garām nobrauca viena mašīna un pēc kaut kādiem kilometriem,paziņu apturēja policija un sastādīja aktu lielai soda naudai par to,ka viņš apgānīja privātīpašumu un bija iegriezies kaut kādā sānu ceļā,kuras galā stāvēja uzraksts - privātīpašums - lai apgrieztos.Viss tu esi pārkāpis privātuma tiesības.
Un tāpēc es nelienu uz zemes visrsū,ja nav atļaujas,jo esmu saskāries,ka garām braucošie zvana vai nu saimniekam vai policijai un ziņo par rakšanu.Kāpēc man jāraustās.Ja nu vienīgi,kaut kur galīgā čukņā,kur nav nekādu māju tuvumā.
Gollums Sprīdīša draugs.

User avatar
Muitnieks
Biedrs
Atbildes: 1265
Pievienojies: 03 Dec 2016 23:24
Reputation: 178
Atrašanās vieta: Kurland

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Muitnieks » 31 Dec 2016 11:24

Labrīt! Cik Jūs varat ņemties privātīpašums, pašvaldības, valsts, juridiskas personas u.t.t. Ekskursijas vajag plānot, mašīnu nevar atstāt lauka malā, kur gribi rakt, bet jau iepriekš izvēlētā vietā un kājiņām uz priekšu, rokot pārāk neaizraujieties visu laiku vērojiet apkārtni, lai ienaidnieks Jūs nepārstiegtu. Vislabāk iegādāties četrkājaino draugu, kas uzmana apkārtni, jo tie dzird desmit reizes labāk nekā mēs. Mums viss visu laiku ir aizliegts, aizliegts braukt šmigā, aizliegts braukt bez tiesībām, aizliegts braukt bez tehniskās apskates, aizliegts makšķerēt bez kartes, aizliegts makšķerēt ar tīkliem, aizliegts medīt bez atļaujas, aizliegts nēsāt ieročus, aizliegts būvēt bez atļaujas u.t.t. un aizliegumi turpina pieaugt. Ja Tevi varētu nošaut par to, ka esi ienācis privātīpašumā, kā tas notiek tādā brīvā valstī, kā Amerikas Savienotās valstis, tad neviens arī nepārkāptu privātīpašuma robežu! Pie mums palūgt atstāt privātīpašuma teritoriju? Vēl jautājums vai privātīpašums patiesi ir īpašnieka īpašums vai varbūt nomāta teritorija u.t.t. visādu statusu un patiešām, ja īpašnieks nevēlas lai kāds staigātu pa viņa teritoriju, tad lai izliek izkārtnes, nožogo, esmu redzējis mežā nožogotu privātīpašumu ar drāts žogu no valsts meža, vienkārši briesmīgi tas izskatās. :dibens:

User avatar
Gollums
Biedrs
Atbildes: 1231
Pievienojies: 29 Nov 2016 15:56
Reputation: 121
Atrašanās vieta: Ragana

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Gollums » 31 Dec 2016 13:05

Mjāaaa - no malas jau izskatījās,ka Muitnieka kungs tāds kluss un apzinīgs muitas darbinieks,bet ....... jauns bembiks..... un izrādās,ka bezmaz vai lielākais kūdītājs uz privātīpašuma pārkāpšanu..... :dibens:
Gollums Sprīdīša draugs.

User avatar
Muitnieks
Biedrs
Atbildes: 1265
Pievienojies: 03 Dec 2016 23:24
Reputation: 178
Atrašanās vieta: Kurland

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Muitnieks » 31 Dec 2016 14:28

Labdien! Es jau zināju, ka būs tieši tāda reakcija, tikai domāju, ka aizrādīs Helmuts? Tāpēc jau vajag apvienoties, lai varam vienoties ar privātīpašnieku, ka brīvprātīga organizācija, kuras biedri var teiksim konkrētā īpašumā kaut ko meklēt, nolasīt lūžņus, šāviņus u.t.t. un salasīt kapeikas, protams, kas kuram patīk, ordeņus, pogas, patronas. Man, piemēram nav neviena zemes īpašnieka pazīstama ar ko es varētu vienoties par rakšanu un kur lai es tādus atrodu, varbūt ielikt sludinājumu "Lauku avīzē".

User avatar
Helmuts
Biedrs
Atbildes: 3009
Pievienojies: 28 Nov 2016 18:39
Reputation: 160
Atrašanās vieta: Windau
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Helmuts » 31 Dec 2016 15:21

Mūsu foruma vecākie, tātad gudrākie prāti izvērsuši diezgan interesantu diskusiju ;-) ko tad man teikt par tām mašīnām ? Tad jau es sanāku melnākais no melnākiem racējiem, pat melnāks par Latvijā slaveno Golumu :P Bet ja nopietni, tad Kurzemē cilvēki ir ļoti pretīmnākoši , galvenais ar viņiem parunāt un atrast kopēju valodu. Citreiz pat paši nāk līdzi un parāda precīzi interesējošu vietu un pat pēc ilgāka laika zvana un aicina pārbaudīt jaunu vietu, ko uzzinājis vai atcerējies. Galvenais pašam būt cilvēcīgam un nesataisīt šmuci, bardaku un neatstāt bedres pēc sevis.
Ļaunu nepieminu - atriebšos, aizmirsīšu

User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 01 Jan 2017 00:49

Gollums, it kā runājam par vienu un to pašu, bet tomēr katrs par savu. Nav runa par to ka tev nav tiesību man aizliegt tavu pirmo gatavo zemeņu ogu noplūkt tavā mežā, un ja tu man to būsi darījis zināmu es kā likumpaklausīgs un privātīpašuma svētumu neaizskarošs pilsonis to arī darīšu :uzacis: bet ja neesi savu īpašumu nožogojis un atbilstošas brīdinājuma zīmes izlicis, tad nevari man, pats tur klāt neesot, līdz tai ogai aizliegt nokļūt. Var jau piesaukt padomju mantojumu un izfrizētās vācijas piemēru, bet esam tur kur esam un vajag domāt kā sabalansēt šīs privātīpašnieka tiesības un sabiedrības tiesības uz brīvu pārvietošanos.
Muitnieka variants protams strādā un ja neesi nekaunīgs pēc dabas, var atrast iespējas kā sev interesējošai vietai piekļūt tā, lai vilks paēdis un kaza dzīva, bet tas jau ir cits stāsts.
Un varu atklāti pateikt, ka katras rakšanas ekspedīcijas laikā šķērsoju vismaz desmit dažādu īpašnieku robežas, neko nesaskaņojot un neko nejūtoties pārkāpis, jo iespējams lielākajā daļā pat lāpstu neesmu pie zemes piedūris un te mēs nonākam pie otra diskusijas apakšpunkta - detektora izmantošanas sveša īpašuma teritorijā, un viss kļūst krietni vien sarežģītāk, jo noteikti ir kāds noteikums, kas liedz bez saimnieka atļaujas veikt noteiktas darbības privātīpašuma teritorijā, jautājums vai bedrītes izrakšana ir viena no tām? (pieminekļu aizsardzības zonās tas ir skaidri norādīts, ka aizliegts veikt pieminekli pārveidojošas darbības un protams nekādu detektoru)
Ja kāds man var parādīt kur tas ir melns uz balta uzrakstīts, tad diskusiju par šo tēmu ar to arī var beigt.
P.S. Atvainojos, ka uzrunāju visus uz tu, bet ceru ka šo vaļību man piedosiet, jo esam tak personīgi pazīstami un visus jūs cienu :respekt:
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
Amigo
Jauniņais
Atbildes: 136
Pievienojies: 18 Dec 2016 09:33
Reputation: 0

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Amigo » 01 Jan 2017 02:23

Varbūt kāds gudrāks šādā situācijā. Kā darīt ????
Zeme pieder saimniekam , bet zemi izīrē jaunsaimniekam uzprasu jaunsaimniekam atļauju un staigāju ar detektoru pēc zemes uzaršanas bez problēmām ilgāku laiku , te vienā dienā brauc garām zemes īpašniece ierauga mani apstājās sāk mahāties ar rokām es mierīgi šiverēju uz viņas pusi , kad nu jau esu pietiekami tuvu piegājis viņa saka : "ko dari , kas atļāva un karoče lai tinos."
Es viņai visu izstāstu ka runāju ar saimnieku kas apstrādāja zemi un ka man atļāva. Šī uzreiz: nē tā ir mana zeme un viņi tikai izīrē. Es viņai vēl normāli saku man prieks ka arī jums ir zeme man likās ka jums ir tikai mašīna. Vārds pa vārdam nu tas tonis paliek skaļāks , es viņai saku parādiet ka tā ir jūsu zeme kur ir kāda zīme vai brīdinājums, viņa uzreiz - kas man tev jāpierāda . Es saki ir gan tik pat labi atnāks klibā Elza un pateiks ka tā zeme ir viņas . Parādot uz skaistām zīmēm privātīpašums . Blakus kaimiņa zemes gabalam ar kura saimnieku ari esmu runājis par staigāšanas atļauju un man ir atļāvis. Vienvārd sakot viņa vēl klukstēja saukšot policiju es teicu sauc un pasūtiju viņu .... un teicu lai ierok normāli redzamas kupicas , ja esi tik kārtīgs saimnieks un zemes īpašnieks . Pagriezos un pagāju 10m tālāk un staigāju bez bēdu tieši gar pašu robežu nosaucu kaimiņu zemes īpašnieka vārdu un piebildu ja viņa uzvilks uz to zemes gabalu ,ka man lāpsta ir par rokai. Tā viņa ilgi sēdēja mašīnā un ārā nevilkās. Tāds lūk man atgadijums ar īsto zemes saimnieku. Bet jautājums , bija sākumā kam īsti prasīt atļauju ? Man domāt tak ja ir izīrēts tad prasu lietotājam atļauju un šiverēju , lai tas īpašnieks sēž pie ratiem ,jo es tak to zemi netaisos nozagt. :ko:

User avatar
Muitnieks
Biedrs
Atbildes: 1265
Pievienojies: 03 Dec 2016 23:24
Reputation: 178
Atrašanās vieta: Kurland

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Muitnieks » 01 Jan 2017 09:24

Labrīt! Nē Amigo, Tu nevis zemi gribi nozagt, bet zemes bagātības izlaupīt! Man bija ļoti līdzīgs gadījums, kad atskrēja zemes īpašnieks un es viņam pajautāju, kā es varu zināt, ka tā ir Jūsu zemes, varbūt valsts mežu, vai Jūs īrējat no kāda, nav nekādu izkārtņu, robežu u.t.t., tā arī beidzās konflikts īsti nesācies. Zirne stāsta, ka visas zemes, kādam piederot pat nepieprasītajām Latgalē esot, kā viņa izteicās pārvaldnieks, laikam valsts nekustāmie īpašumi un rakt bez atļaujas nevar nekur, tātad nedrīkst un viss! Sēdiet mājās pie televizora un skatieties "Ugunsgrēku", vai spēlējiet dambreti, ļoti aizraujoša spēle, vai šahu arī var nosist laiku, kur Jums ir jāvazājas pa privātām teritorijām. Starp citu vakar arī apciemoju vienu pamestu privātīpašumu par kuru arī tagad nevar zināt vai tas jau pieder valsts mežiem, vai tiem kas to pametuši? Esmu pamanījis, ka šajā polemikā ne visai iesaistās valsts mežu atbildīgās amatpersonas, laikam saprot, ka racēji ar metāla detektoriem mežam nevar nodarīt nekādu postu un mežacūkas izrok vairāk. Secinājums nāk pats no sevis mežam nekāds posts netiek nodarīts, bet ja rakšana notiek uz laukiem, laukam tiek nodarīts posts? Man ir iznācis mežā saskrieties ar medniekiem viņu medību teritorijā un neko parunājām un šķīrāmies, kā draugi sava hobija cienītāji un nebija viņiem nekādu pretenziju, ka esmu ienācis viņu medību teritorijā. Ko vēl piebilst, likumdošana mums nav sakārtota un tas ir izdevīgi tiem, kas to izmanto, gan Zirnei, gan melnajiem racējiem. Zirne saka Jūs visi esat zagļi, bet melnie racēji saka nav noķerts nav zaglis un tā tas turpinās. Es jau divus pēdējos gadus palīdzu izstrādāt MK noteikumus, tiesa citā jomā un zinu tikko anotācijā būs atsauce uz papildus izdevumiem, vai papildus slodzi, vai pastiprināta norma uzņēmējiem nekas nenotiks projektu muļļās, kamēr nomuļļas, ka tas apmierina visus. Tā arī ir noticis ar pēdējo mums zināmo, visi artefakti līdz 17. gadsimtam pieder valstij, nekādu kompensāciju, nekādu rakšanu, brīnums, ka neielika, nekādu detektoru? Tā ir vienkāršāk un ērtāk, nav jāparedz nauda budžetā, var naudu neparedzētiem līdzekļiem piešķirt Ventspils uzņēmējiem, no 20 ļimoniem 6 tika Ventspilij. Dotajā brīdī Lemberga ietekme uz valsts institūcijām ir ļoti liela un Lembergam diez vai interesē melnie vai baltie racēji, tādejādi mēs 2017.gadā dzīvosim tāpat, kā 2016.gadā, nekas nemainīsies, prioritātes jau ir noteiktas un nākamie Saeimas deputāti izvēlēti. Nobeidzot savu verbālo pļūtīšanu, lūdzu mani atvainot, tas man uz paģirām un tā visa nav taisnība, jo mums katram ir sava taisnība, deputātiem sava taisnība, ministriem sava, komersantiem sava, darba ņēmējiem sava, pensionāriem sava u.t.t., viens likums viena taisnība. Tomēr atliek cerība, tā vienmēr paliek pēdējā un pie cerības der atcerēties Latvijas pareģa Finka paredzējumus, kuri pagaidām ir piepildījušies, tad cerēsim, ka viņa pēdējais pareģojums arī piepildīsies?

User avatar
Gollums
Biedrs
Atbildes: 1231
Pievienojies: 29 Nov 2016 15:56
Reputation: 121
Atrašanās vieta: Ragana

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Gollums » 01 Jan 2017 10:45

Sveiciens visiem Jaunajā gadā !!!!!
Par tiem kašķiem un atļaujām - lielākajā daļā kašķu vainojama SKAUDĪBA!!!! - a ja nu tas Rukets uz manas zemes izrok zelta podu???? - tas burlaks taču nedalīsies ar mani kā noteikts likumdošanā .Tāpēc es labāk viņu nelaižu tuvumā savam laukam - lai tas pods tur rūsē - ne vienu reizi vien esmu sastapies ar šādu viedokli.Citiem ir pilnīgi vienalga,ko tu tur uz tā lauka dari,bet TIKAI LĪDZ BRĪDIM,KAMĒR NEPARAĀDĀS NEAIZRAKTAS BEDRES,bet citi pat veikalā mani ieraugot nāk klāt un skaļi paziņo,lai es ar savu kļušku nerādos uz viņa zemes,jo redz Amigo bija uzlaists uz tā lauka un pēc viņa rakšanas, govs nolauza kāju.Un te nu vairs nespīd nekkāda atļauja.Un tas tiek pastāstīts arī kaimiņam.
Protams,ne vienmēr var,jo nav kam, to atļauju uzprasīt,bet ja rodas dusmīga zituācija, vairumā gadījumu - pareiza komunikācija dod pozitīvu rezultātu.
Un situācijā ka Amigo ar var būt ziepes,jo savā ziņā ir taisnībba,ka atļauju var pieprasīt abi.A ja pats būs lecīgs kā gailis var sanākt kā man bija Madonas pusē,kad līdzīgā situācijā,kad biju aizsūtījis it kā saimnieku sēņot - pēc desmit minūtēm bija kovboju filmas cienīgs skats - no trim pusēm atbrauc lieli džipi,pieci veči ar karabīnēm.......... situācija bija reti nokaitēta.Bet kā jau teicu - komunikācija visu atrisināja.Un vēl - man lielā mērā palīdzēja mana VPB biedra apliecība.Cilvēki tic šādam dokumentam un saruna ar uzreiz vedas savādāk.Protams - cilvēki ir dažādi un būs mudaki,kas nekko neklausot,nāks uzreiz virsū ar cirīti.Bet .....NEBŪSIM PAŠI GAIĻI un viss būs ok !!!!
CIENĪSIM VISPIRMS PAŠI SEVI UN TAD ARĪ CITI CIENĪS MŪS !!!!
Gollums Sprīdīša draugs.

User avatar
Amigo
Jauniņais
Atbildes: 136
Pievienojies: 18 Dec 2016 09:33
Reputation: 0

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Amigo » 01 Jan 2017 11:43

Gollum , ir jau cilvēki ar kuriem var visu izrunāt un nav problēmu , bet ir vienkārši zābaki ar kuriem nav iespējams vispār ne par ko parunāt un domāju Gollum tev arī tādas situācijas ir zinămas , jo ir bijusi cita darīšana ar to klarbu kur bija pat pilsētas mērs iesaistīts , ja pat mērs paziņoja man -viņai nav visi simts un ka bijis priecīgs tikt no viņas vaļā. Bet par to rakšanu tavā pusē . Saimnieki mani redz laiž parakties :P , bet tev tak kaukas viņiem ir jāsaka.: ka tu redz nedrīksti, jo redzi es jau esmu bijis. Gollum tad izdomā kapēc tā sacija ???? Man jau gan saimnieks teica ka pēc manis pat nevarot redzēt ka kāds esot bijis , bet kad viens melnais racējs ar vēl vienu balto 4 kājaino racēju ir pabijuši uz tīruma tad ne tikai govis var kāju izmežģīt , bet pat velns kāju salauzt . :happy: :P

User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 01 Jan 2017 13:30

Nu redz, cik cilvēku tik viedokļu, bet nebūtu slikti pie kāda kopsaucēja nonākt. Abpusēja cieņpilna attieksme noteikti būs veiksmīgas sadarbības stūrakmens, īpašnieka rokās noteikti ir visas sviras ar ko realizēt savu gribu savā īpašumā un mēs ar detektoriem tur vienmēr būsim tikai ciemiņi, bet jautājums paliek atklāts, kā šīs attiecības uzlabot?
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
MABU
Jauniņais
Atbildes: 33
Pievienojies: 09 Dec 2016 23:30
Reputation: 4

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby MABU » 01 Jan 2017 13:48

Man viens holandiešu draugs dara tā - iet ar pudeli padusē pie saimnieka un prasa vai var parakties uz viņa zemes. Ja atļauj, tad pudele viņam, ja nē tad nekā. Parasti redzot to pudeli saimnieks pieņem pareizo lēmumu. :)
Tā kā ņemam vienmēr līdzi vienu pudeli jebkur un tas palīdzēs atrisināt lielu daļu problēmu. Arī ja būsiet iemaldījušies medību teritorijā, tad celiet rokas gaisā ar pudeli un medniekam būs skaidrs, ka tas nav alnis :)

User avatar
007
Biedrs
Atbildes: 2379
Pievienojies: 29 Nov 2016 17:15
Reputation: 122
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby 007 » 01 Jan 2017 15:27

..izlasīju visu..ir ok..pats ar neesmu bez grēka.
..man kā privātīpašniekam nekas nav jāpierāda,ja cilvēks nesaprot ar labu,kad aizrāda,nav vērts kašķēties...zvans policijai un viss,,tur visu pierādīs,un parādīs..
Par zīmēm,nav jābūt obligāti,pietiek ar kupicām.
..kad satiksi,,tad iepazīsi..


Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesi