Jautājumi par metālmeklēšanu

Viss par metālmeklēšanas hobiju
User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby EuGarais » 30 Dec 2016 18:40



Lai saprastu, kā tas ir, ar metāla detektoru staigāt un meklēt to, kas slēpjas zem mūsu zemes, "pieci.lv" sazinājās ar Latvijas vēstures pētnieku klubu, kura biedri ir aktīvi dažādu senlietu meklētāji. Tikšanās notiek Ķekavā, svētdienas pusdienlaikā.


http://www.lsm.lv/lv/raksts/vesture/dzive/nelegalo-senkapu-raceju-skaitu-les-vismaz-divos-tukstosos.a124005/

Kas ir šis? Pagajušo pavasarī.

Kaut arī Vēstures entuziastu kluba biedriem ir apliecības, kuras liecina, ka viņi nav tautā sauktie "melnie arheologi" un šis ir viņu hobijs, ne bizness, likumu priekšā, viņi visi ir vienādi.

Kādas apliecības?

Taču tas nenozīmē, ka nedrīkst rakt vispār. Tas ir atļauts, ja ir nokārtotas visas nepieciešamās atļaujas.
"Var, ja tu esi visu izdarījis.
Arheoloģiskajos pieminekļos nē, tas tikai ar inspekcijas atļauju. Mums arheoloģiskie pieminekļi ir tikai tik, cik to ir. Viņu vairāk klāt nenāks. Tas ir tas limitētais mantojums, tāds izpētes resurss. Mums visas zemes kādam pieder. Ļoti reti ir zemes fonds, valsts rezerves, bet arī to kāds pārvalda, un tad ir jāziņo, ko tu tajā svešajā zemē darīsi," turpina Signe Zirne.


Zemes īpašnieka atļauja, kāda vel?
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔

User avatar
Gollums
Biedrs
Atbildes: 1231
Pievienojies: 29 Nov 2016 15:56
Reputation: 121
Atrašanās vieta: Ragana

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Gollums » 30 Dec 2016 21:16

Pirmo reizi dzirdu par tādu klubu..... un apliecībām viņiem....
Jā,VPB - vēstures pētnieku biedrībā,kurā esmu,ir apliecības ar visu foto,jo biedrība ir oficiāla sabiedriska biedrība.
Nu,zemes īpašnieka atļauja ir vajadzīga jebkurā gadījumā,ja negribi kādā brīdī dabūt pa kaklu,labākajā gadījumā.Esmu arī dzirdējis,ka ir Latvijā pagasti,kur pašvaldības policija prasa,lai tev būtu zemes īpašnieka rakstiska atļauja,nu piemēram uz lapas viņa paraksts,ka ir atļāvis rakt.Pats gan esmu saskāries ar situāciju,ka pašvaldībnieki tikai paprasa vai īpašnieks atļāvis,nosaucu īpašnieku un viss.
Gollums Sprīdīša draugs.

User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby EuGarais » 30 Dec 2016 21:24

Pajautā googlei kas ir "Latvijas vēstures pētnieku klubs". :D

Uzskatu, ka īpašnieka atļauja ir pirmā svarīgākā lieta pēc bedrīšu aizrakšanas. Jo reāli, bez īpašnieka atļaujas tā ir zagšana. Tā taču sanāk ne?
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔

User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 30 Dec 2016 22:14

Tā īpašnieka atļauja ir sarežģīts jautājums, tad jau arī sēnes lasot man vajag atļauju no katra krūmu pudura īpašnieka, kur ielienu bekas griezt?
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby EuGarais » 30 Dec 2016 22:20

Kamēr pie rokas nav pieķerts tikmēr neskaitās. :D

Sanāk, ka senes tu arī zodz. Tikai atšķiras, ka sēnes ataug, bet alumīnija drātiņas, šnaba korķi un pakavu naglas neataug...
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔

User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 30 Dec 2016 22:30

Sēnes zogu, ogas zogu, arī gaisu cita īpašnieka teritorijā elpodams zogu un vēl dažreiz sliktu smaku atstāju par pateicību :trakais:
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby EuGarais » 30 Dec 2016 22:39

Skaties, nav tālu līdz laupīšanai. :D
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔

User avatar
Gollums
Biedrs
Atbildes: 1231
Pievienojies: 29 Nov 2016 15:56
Reputation: 121
Atrašanās vieta: Ragana

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Gollums » 30 Dec 2016 23:25

Rukets - tas nav nemaz sarežģīts jautājums - pēc likumdošanas,Tu nevari bez īpašnieka atļaujas atrasties privātīpašumā - nav svarīgi vai tas ir pagalms,mežš vai pļava.Un,ja es negribu,ka Tu manā mežā lasi tās tonnas ogu,tad Tev ar to jāsamierinās.
Gollums Sprīdīša draugs.

User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 30 Dec 2016 23:27

Pag runa ir par atrašanos īpašumā ar detektoru vai atrašanos vispār?
Ja nemaldos pārvietoties brīvi neviens man nevar aizliegt, ja tā nav iežogota teretorija vai speciāli apzīmēta teritorija, ja mežā man pienāks īpašnieks, vai kāds kas uzdodas par tādu, tad varam sākt runāt par to kam vairāk tiesību šeit atrasties.
Pēdējo reizi labojis Rukets 30 Dec 2016 23:29, labots 1 reizi.
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby EuGarais » 30 Dec 2016 23:29

Tam nav nozīmes. Vienalga kādā paskatā tu atrodies, teiksim, uz manas zemes.
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔

User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 30 Dec 2016 23:30

Kur jūs tādus likumus raujat, laikam esmu no dzīves atpalicis. :ko:
Tava zeme, mana zeme, mūsu zeme nu nevar būt tā ka nokāpis no pašvaldības ceļa privātīpašumā tūdaļ esmu noziedznieks, ko katrs pajolis var sākt ar plinti dzenāt, nu nav tak amerika vēl te.
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 30 Dec 2016 23:40

Meža likums.

II nodaļa
Tiesības uzturēties mežā

5.pants

(1) Fiziskajām personām ir tiesības uzturēties un brīvi pārvietoties valsts un pašvaldības mežā, ja normatīvajos aktos nav noteikts citādi un ja tajā nav ierīkotas speciālas nozīmes plantācijas vai iežogotas meža platības dzīvnieku turēšanai nebrīvē un aizsargjoslas ap ūdens ņemšanas vietām atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Transportlīdzekļus atļauts lietot, tikai pārvietojoties pa ceļiem un dabiskām brauktuvēm, izņemot pārvietošanos meža aizsardzības, valsts aizsardzības vai sabiedrības drošības uzdevumu veikšanai, kā arī meža apsaimniekošanas darbu veikšanai, saskaņojot ar meža īpašnieku vai tiesisko valdītāju.

(2) Fizisko personu uzturēšanos un brīvu pārvietošanos mežā var ierobežot to īpašnieks vai tiesiskais valdītājs.

(3) Pašvaldība pēc Valsts meža dienesta vai vides aizsardzības institūcijas ierosinājuma meža ugunsdrošības interesēs, kā arī īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, meža augu un dzīvnieku aizsardzības interesēs var ierobežot fizisko personu tiesības uzturēties un brīvi pārvietoties mežā.

(4) Ja fiziskās personas tiesības uzturēties un brīvi pārvietoties mežā ir ierobežotas, meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir norobežot attiecīgo teritoriju ar pārskatāmiem brīdinājuma uzrakstiem.

(5) Valsts amatpersonām, pildot dienesta pienākumus, kā arī nacionālā meža monitoringa vai vides monitoringa veicējiem, pildot darba pienākumus, ir tiesības bez ierobežojumiem pārvietoties mežā, ja nepieciešams, uzrādot dienesta vai darba apliecību.

(6) Ierobežojums uzturēties un brīvi pārvietoties mežā ir spēkā tikai tad, ja izpildīta šā panta ceturtajā daļā noteiktā prasība.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 16.02.2006. un 13.10.2011. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2012.)

6.pants

Personas pienākums, uzturoties mežā, ir ievērot meža ugunsdrošības noteikumus, nebojāt meža augsni un meža infrastruktūru, nepiesārņot mežu ar atkritumiem, ievērot noteikto kārtību atpūtas vietu izmantošanā, nepostīt putnu ligzdas un skudru pūžņus un citādi nekaitēt meža augiem un dzīvniekiem, kā arī neieiet šā likuma 5.panta otrajā un trešajā daļā noteiktajās teritorijās.
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby EuGarais » 30 Dec 2016 23:40

Labs jautājums.
Nokāpjot no servitūda ceļa noziedznieks tu automātiski neesi, bet zemes īpašnieks/apsaimniekotājs var pienākt klāt un prasīt kāpt atpakaļ uz tā ceļa.
Likuma punktus nemācēšu norādīt, neesmu jurists.

Ja fiziskās personas tiesības uzturēties un brīvi pārvietoties mežā ir ierobežotas, meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir norobežot attiecīgo teritoriju ar pārskatāmiem brīdinājuma uzrakstiem.


Šis ir pirmais kam piesieties, ja "velk uz kašķi".

Patiesībā pirmais ir vai par attiecīgo zemes pleķi tam prom sūtītājam ir vispār teikšana.
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔

User avatar
Rukets
Biedrs
Atbildes: 497
Pievienojies: 03 Dec 2016 22:33
Reputation: 48
Atrašanās vieta: Kuldīga

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby Rukets » 30 Dec 2016 23:46

Par to jau ir stāsts, bet lūk Gollums jau baidot mani ar likuma pantiem grib dabūt pavisam no meža ārā, lai pašam paliek vairāk ko rakt :P

Te vēl raksts par šo tēmu http://apollo.tvnet.lv/zinas/ipasuma-ka ... umi/338258 nu nav viss tik vienkārši, ka man tagad ir īpašums un es te esmu Dievs, jeb kā man viens paziņa mēdz teikt - es esmu sūds, bet tu neesi nekas :trakais:
Tu nekad nezini cik stiprs esi, līdz būt stipram ir tava vienīgā izvēle.

User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

Jautājumi par metālmeklēšanu

Atbildētby EuGarais » 30 Dec 2016 23:52

Pff, Gollumu pat šis neaturēs. :happy:

Attēls

Tikai vienreiz mūžā esmu palūgts pamest kāda viesmīlīgos laukus. :D Kašķēties negrasijos, bet jā, cik saprotu, lai paprasītu pamest vietu ir jābūt norādei, ka tas ir privētīpašums, ka tas ne tikai uz mežu attiecas.
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔


Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesi