latvijas-pilskalni.lv

Noderīgas saites internetā
User avatar
EuGarais
Biedrs
Atbildes: 4102
Pievienojies: 28 Nov 2016 16:56
Reputation: 286
Atrašanās vieta: Wenden
Contact:

latvijas-pilskalni.lv

Atbildētby EuGarais » 28 Mai 2019 23:36

Attēls

https://www.latvijas-pilskalni.lv/

PAR INFORMĀCIJAS APKOPOŠANU UN PUBLICĒŠANU
Raksta man kāds vēsturisko zinātņu doktors (uzreiz piebildīšu, ka cits vēsturisko zinātņu doktors – Juris Urtāns novēlēja veiksmi pilskalnu apzināšanā), ka neesot labi publiskot precīzu informāciju par pilskalniem. Pieredze rādot, ka tas ne pie kā laba nenovedot – objektus sākot apmeklēt publika, tie tiekot sapostīti, “melnajiem arheologiem” esot piekļuve apkopotai informācijai, lai veiktu savus posta darbus utt.

Aizdomājos… It kā jau visam pat varētu piekrist, bet… ir daudzi lieli BET….

Kāpēc vispār apzināt vēsturi – objektus, tradīcijas, vietvārdus utt.? Kā vārdā to darīt? Nākotnes vārdā? Lai kaut ko saglabātu nākamajām paaudzēm? Kādām paaudzēm? Habilitētiem zinātņu doktoriem un izredzētajiem? Vai tomēr arī cilvēkiem parastajiem, kuri vēlas izzināt un mācīt vēsturi arī saviem bērniem? Latvijas likumdošana nenosaka to, ka šāda veida informācija ir slepena vai ar ierobežotu piekļuvi, turklāt ir valsts iestāžu uzturēti, publiski pieejami reģistri, kuros šī informācija ir pieejama bez piekļuves ierobežojumiem, nemaz jau nerunājot par n-tajiem tūrismam veltītiem portāliem, kuros šī informācija neierobežoti pieejama jau daudzus gadus. Melnie arheologi? Nesmīdiniet. Puišiem, kuriem nav cieņas pret vēsturi un citu morālu ierobežojumu, nav nekādu problēmu šo informāciju atrast. Turklāt šie puiši siro jau ne pirmo gadu.

Es varu piekrist tam, ka vienmēr atradīsies kāds indivīds, kurš piemēslos, zaru nolauzīs, nevietā piekakās utt. Te nu ir akmentiņš pašu akadēmiķu dārziņā – radiet infrastruktūru, regulāri un skaļi par to runājiet, lai cilvēkiem, ierodoties šādās vietās, ir skaidrs, ka šīs vietas nav pamestas, bet tām ir Saimnieks! Tērvetes pilskalnā koka zīme sapuva un vismaz pagaidām nav redzams, ka tur kāds kaut ko grasās atjaunot… Paskatieties uz lietuviešu veikumu! Pilskalni ir sakopti, izveidotas laipiņas ar margām. Viss notiek! Tur jau pat nenesas prāts ar lāpstu klajā vietā kaut ko rakt! Ja mēs turpināsim to visu slēpt, aizaudzēsim, neliksimies par to ne zinis, bet reizi gadā aizsūtīsim studentiņus parakt kaulus un lauskas, vai tā mēs pilskalnus pasargāsim? Nedomāju vis. Es gan vēl esmu nosacīti jauns un varu kļūdīties….

Gatis Kalniņš


https://www.latvijas-pilskalni.lv/pilskalnu-karte/

LR1 Raidijums par pilskalniem ''Augstāk par zemi". Meklēt arhīvā 15:06.
⚔ Bez cīņas nav uzvaras. ⚔

User avatar
rusij77
Biedrs
Atbildes: 540
Pievienojies: 21 Feb 2017 16:52
Reputation: 379

latvijas-pilskalni.lv

Atbildētby rusij77 » 02 Jūn 2019 20:42

Katrs gandrīz no mums droši vien ka zin pilskalnus, kuri tiek gadiem ilgi, kā apstrādāti, kaisīti ar minerālmēsliem, nu es vismaz tādus zinu. Par kādām vēstures liecībām var runāt pilskalnos, kurus katru gadu ar? Tad ko šie oficiālie it kā valsti pārstāvošie čalīši reāli uzrauga, kārtējā divkosīgā morāle. Man pārsūtīja čalis rakstu, kur fermeris sūdzējās caur žurnālistu, ka racēji rok vietā, kur bijusi senpilsēta, nākošā raksta rinkopā, viņi(racēji) posta manus sējumus. Lasu un brīnos, kādi nah var būt sējumi kurus racēji posta vietā, kur bijusi senpilsēta. Varbūt kāds var man izskaidrot šo loģiku?
Racēji posta sējumus vietā, kur bijusi senpilsēta, vajag racējus sodīt, bet to sējumu īpašnieku laikam vajag prēmēt vai? :siena:

User avatar
Mestrs
Biedrs
Atbildes: 228
Pievienojies: 20 Mai 2017 11:16
Reputation: 59

latvijas-pilskalni.lv

Atbildētby Mestrs » 02 Jūn 2019 22:31

Par šo tēmu diskusijās onkuļi un tantes no arheologu aprindām iesaistīties nevēlas.


Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesi